Aktualności

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Więcej...

Szkolenie "Taktyka na dyslektyka"

Informujemy nauczycieli i rodziców dzieci z dysleksją o szkoleniu: „Taktyka na dyslektyka” – które odbędzie się 24 listopada 2017. Organizatorem szkolenia jest Centrum Egzaminacyjne Cambridge PL 214, a prelegentem jest Barbara Skrok, która z sukcesem przygotowuje uczniów dyslektycznych do egzaminów Cambridge. Każdy uczestnik wyjdzie ze szkolenia z gotowymi pomysłami jak utrwalać z dyslektykiem przedmioty humanistyczne i uwierzyć, że z każdego dyslektyka można zrobić olimpijczyka.

Szczegóły szkolenia: http://www.citycollege.com.pl/form/szkolenia-i-konkursy/szkolenia

Więcej...

IV Festiwal Biegowy na osiedlu Południe z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Radomiu

28. maja 2017 roku po raz kolejny reprezentantki naszej poradni uczestniczyły w imprezie plenerowej zorganizowanej w parku na osiedlu Południe. Bez wątpienia i tym razem pogoda dopisała, co umożliwiło wielu osobom przybycie i aktywne uczestnictwo zarówno w biegach, jak i w różnego rodzaju zabawach przygotowanych z myślą o aktywnych uczestnikach

Więcej...