Aktualności

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu serdecznie zaprasza na spotkanie pedagogów szkolnych, które odbędzie się w dniu 24.05.2018 r. o godzinie 12:00 na terenie naszej placówki

Pierwsza część spotkania obejmować będzie następujące tematy:

  • "Znaczenie prawidłowego widzenia a trudności szkolne",
  • "Bezpieczna i wesoła przerwa w szkole".

Druga część spotkania będzie okazją do skonsultowania bieżących spraw wedle zgłaszanych potrzeb.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą elektroniczną: monika.szewczykrola.ppp2@gmail.com do dnia 21.05.2018 r.

Więcej...

Spotkanie pracowników poradni z dyrektorami szkół podstawowych oraz psychologami, pedagogami i logopedami udzielającymi w placówkach pomocy psychologiczno-pedagogicznej

W dniu 6 listopada 2017 r. w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyło się spotkanie pracowników poradni z dyrektorami szkół podstawowych oraz psychologami, pedagogami i logopedami udzielającymi w placówkach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Więcej...

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Więcej...

Szkolenie "Taktyka na dyslektyka"

Informujemy nauczycieli i rodziców dzieci z dysleksją o szkoleniu: „Taktyka na dyslektyka” – które odbędzie się 24 listopada 2017. Organizatorem szkolenia jest Centrum Egzaminacyjne Cambridge PL 214, a prelegentem jest Barbara Skrok, która z sukcesem przygotowuje uczniów dyslektycznych do egzaminów Cambridge. Każdy uczestnik wyjdzie ze szkolenia z gotowymi pomysłami jak utrwalać z dyslektykiem przedmioty humanistyczne i uwierzyć, że z każdego dyslektyka można zrobić olimpijczyka.

Szczegóły szkolenia: http://www.citycollege.com.pl/form/szkolenia-i-konkursy/szkolenia

Więcej...